Fatimská slávnosť vo februári 2022

Pán dekan pokračoval  v téme: „Panna Mária víťazí nad diablom.“ Pripomenul zjavenie sa Panny Márie z roku 1973 v Akite v Japonsku. Miestny biskup po skúmaní uviedol v pastierskom liste, že ide o „nadprirodzený charakter série záhadných udalostí týkajúcich sa sochy Panny Márie“ a povolil „uctievanie Svätej Matky z Akity.“ Panna Mária sa zjavila hluchej Agnes, ktorú Pán vyliečil na príhovor Márie. Toto zjavenie sa chápe ako pokračovanie Fatimy... Panna Mária povedala o tom, že ak sa ľudstvo nepolepší a nebude sa kajať, príde trest. Dielo diabla sa dostane do vnútra Cirkvi. Nastane doba, kedy sa bude „kardinál stavať proti kardinálovi a biskup proti biskupovi.“ A tá doba je tu. Pán dekan hovoril o tom ako kardinál a biskup Nemecka útočí a očierňuje česť pápeža Benedikta. Český kardinál Dominik Duka sa jednoznačne postavil na obranu emeritného pápeža. Prečo nemeckí vysokopostavení muži v purpure útočia na Benedikta? Lebo vždy obhajoval pravú náuku Ježiša Krista a nikdy nepoľavil. A to sa týmto liberálom v cirkvi, ktorí nerešpektujú ani Sväté Písmo, ani Tradíciu, ani dvetisícročné učenie Katolíckej Cirkvi, nepáči. Lebo Benedikt im prekáža, aby mohli realizovať svoje úlety. Aká to strašná diablova robota cez týchto pánov v Cirkvi, ktorí už dávno nie sú verní Božej náuke a Kristovej Cirkvi! Pán dekan spomínal skúsenosti exorcistov: Panna Mária je najmocnejšia zbraň proti diablovi. Páter Amorth hovorí, že diabol sa bojí aj sv. Jána Pavla, aj sv. pátra Pia, ale najviac sa bojí Márie, lebo ona má voči diablovi mimoriadnu moc. Podľa exorcistov, diabol je voči Márii viac vulgárny, až hnusný. Páter Amorth: Raz som sa spýtal satana: ‚Ale prečo sa viac bojíš, keď vzývam Pannu Máriu, ako keď vzývam Ježiša Krista?‘ odpovedal mi: ‚Pretože ma viac ponižuje, keď ma porazí ľudský tvor, ako keď ma porazí On.´ Boh i Mária majú obrovskú moc v boji s diablom.

Páter Pio nám pripomína, aby sme sa vrátili k modlitbe, to je silná zbraň proti diablovi. Modlime sa každý deň svätý ruženec. Viera sa posilňuje modlitbou.