Ponuka na november

Milí bratia a sestry, zjednoťme sa od 1. novembra pri čítaní Božieho slova a vytvorme modliace sa spoločenstvo veriacich podľa vzoru prvých Ježišových učeníkov. Preto vám ponúkam Liturgiu domácej cirkvi podľa Skutkov apoštolov. Jej obsahom je:

1. Obraz „Turíce“ a

2. Pobožnosť s čítaním novozákonnej knihy Skutkov apoštolov. Našou snahou je napomôcť vám zostať spojení s Kristom a jeho Cirkvou v domácnostiach aj uprostred týchto náročných dní odlúčenia od osobnej účasti na bohoslužbách v našich chrámoch.

Obraz „Turíce“. Ide o obraz ikony, ktorej pôvodný názov je „Od Babylonu k Turíciam“. Vznikla v talianskej diecéze Concordia-Pordenone. Tamojší diecézny biskup Mons. Giuseppe Pellegrini na základe žiadosti prof. Františka Trstenského poslal jej obraz a dal svoj súhlas používať ho na náboženské účely. Obraz vo formáte .pdf si môžete stiahnuť tu: Klikni sem.

Liturgia domácej cirkvi. Prof. František Trstenský pripravil pre vás pobožnosť, ktorej súčasťou je čítanie Skutkov apoštolov. Každý deň prečítajte v Svätom Písme jednu kapitolu z tejto novozákonnej knihy. Začíname 1. novembra a skončíme presne na záver cirkevného roka, keďže v nedeľu 29. novembra sa bude sláviť 1. adventná nedeľa. Môže sa ju pomodliť rodina, ale aj jednotlivec. Pobožnosť vo formáte .pdf si môžete stiahnuť tu: Klikni sem.

Text "Liturgia domacej cirkvi" ako aj vytlačenú ikonu "Turíce" si môžete vziať pri návrate z práce v predsieni Farského kostola v Rudinskej.

Každý deň od 1. novembra budem zverejňovať myšlienku k príslušnej kapitole Skutkov apoštolov. Sledujte preto našu webstránku: www.rudinska.fara.sk

Ďakujem prof. Františkovi Trstenskému za možnosť použiť tento jeho materiál.

Myšlienka na povzbudenie:

1. 11. (Sk 1): Máme byť svedkami až po samý kraj zeme. V týchto slovách je vyjadrené posolstvo celej knihy. Dáva nám povzbudenie, aby sme boli Ježišovými svedkami podľa vzoru jeho prvých učeníkov. Toto kritérium sa spomína aj pri voľbe Mateja. Pamätajme, že celé pôsobenie apoštolov začína „zotrvávaním na modlitbách“. Nech ani nám nechýba vytrvalosť v našich modlitbách. Pamätajme na to zvlášť v tento Pánov deň. Zotrvajme aj my dlhšie v modlitbách a pri čítaní Svätého Písma.