Znova fantasticka Petra porazila Mikaelu Shiffrinovú

 zdroj: Reuters

Flachau 8. 1. 2019. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová fantastickou jazdou druhého kola vyhrala v šiestom klasickom slalome sezóny Svetového pohára. V utorok v rakúskom Flachau po piatich druhých miestach už nebola nad jej sily 23-ročná Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorá chcela ôsmym zásahom vyrovnať rekord víťazných slalomových podujatí SP v rade.

"Neviem, čo mám povedať, prvé kolo nebolo úplne optimálne, ale v tom druhom som vydala zo seba všetko. Pozdravujem skvelých fanúšikov, ďakujem im a tiež môjmu tímu," vyznala sa zadýchaná do prenosových kamier Vlhová.

"Je niečo neskutočné vyhrať tu vo Flachau pred toľkými skvelými fanúšikmi. Ani sa nedajú opísať emócie, ktoré som cítila po druhom kole, keď som čakala na Mikaelu. Videla som, že mám náskok viac ako jednu sekundu, tak som začala uvažovať, že dnes by to mohlo vyjsť. Nevedela som sa dočkať, kedy vyrazí na trať. Verila som si, že ju môžem zdolať. Keď som videla, že má červené čísla a ide pomalšie, tak to bolo neskutočné. Aj keď na poslednom medzičase strácala, vedela som, že spodnú časť má vždy rýchlo."

"Keď prišla do cieľa a videla, že je druhá, tak som začala plakať a užívala som si to. Počas jazdy som nemala ideálny pocit a myslela si, že budem mimo pódia. V cieli som zostala milo prekvapená. Aj môj tréner vravel, že idem zle, no náskok som stále zvyšovala. Spolu sme si poplakali. Ráno som na tom bola zle a aj sme uvažovali, či vôbec budem štartovať. Som hrdá sama na seba, že v takomto stave mi to vyšlo. Chorá som už od Osla. Je to neskutočné. Je to môj najkrajší deň," povedala Vlhová pre RTVS.

"Bol som trochu v strese, lebo v strede trate urobila Petra nejaké chyby. Vieme, že Mikaela je vždy perfektná. Takmer. Dnes sme videli, že to vždy neplatí. Začiatok mala pomalší, ako zvykne. A po prvej chybe, ktorú som videl z trate, som do vysielačky povedal: Zrejme to bude náš deň. Vyplnilo sa to," uviedol v prvej reakcii tréner Vlhovej Livio Magoni.

"To druhé kolo bolo zaujímavé. Livio hovoril, že je to zlé, ale Maťo Gemza hlásil dobré časy. V jednom momente takmer vypadla z trate. V cieli mala -1,17 s a potom sme len pozerali na seba všetci, čo to má znamenať.... Peťa vedela, kde boli rezervy v prvom kole. Vždy ju treba namonitovať a dodať jej adrenalín. Vravel som jej, nech ide naplno."

"V Záhrebe s Mikaelou prehrala, ale nebola stopercentne fit. To isté však platí aj pre dnešný slalom a nakoniec to vypálilo úžasne. A to napriek tomu, že má stále problém s kašľom. To sa nedá vyliečiť liekmi, treba na to zostať dva - tri dni doma. Všetci sme boli alebo sme chorí okrem trénera Magoniho, ale asi to tak malo byť," vravel v dobrej nálade stály člen tímu Boris Vlha.

"Neverím, nechápem, nerozumiem. Excelentné, neskutočné, grandiózne. Nebola úplne fit, nikto z tímu nie je fit, fakt to nechápem," povedal pre RTVS rozrušený otec Igor Vlha.

Jeho dcéra v utorok vyhrala s náskokom 15 stotín, sekundu a 5 stotín stratila na treťom mieste Švédka Anna Swenn-Larssonová, pre špicar ju však diskvalifikovali a bolo z toho prvé pódium pre domácu Katharinu Liensbergrovú (+1,17).  zdroj: Šport