Fantázia: Anastasia prvá, Paulína druhá !!!

Slovenský biatlon dosiahol v nedeľňajších pretekoch s hromadným štartom 3. kola Svetového pohára v Novom Měste na Morave prelomový úspech. Na 12,5 km trati triumfovala Anastasia Kuzminová, druhá bola Paulína Fialková.

video z RTVS je tu

Víťazka Anastasia Kuzminová:

"Sú to neskutočné pocity stáť na najvyššom stupienku, o to väčšie, že sa mi splnila jedna veľká túžba, dopriať sebe a všetkým fanúšikom takýto vianočný darček," vyznala sa v rozhovore pre RTVS.

"Chcela som dopriať fanúšikom najkrajší darček na Vianoce. To bolo moje želanie. Ťažko niečo iné vymýšľať, toto je ideálne riešenie, zvíťaziť a spôsobiť radosť. Pre mňa je to najväčšia odmena, v tréningoch som zo seba vydala všetko a teraz som sa konečne dočkala aj takejto odmeny."

 

"Bežecky sa mi veľmi darí, no ja sa neuspokojím dovtedy, kým nezastrieľam úplne čisto, takže mám na čom ešte pracovať. Za mnou skončila Paulína Fialková a je to dobrý pocit, keď mám dobrú nasledovníčku, ak sa rozhodnem skončiť, tak ma môže dôstojne zastúpiť."

Tréner a manžel Daniel Kuzmin vyzdvihol výkon Anastasie výstižne: "Bol výnimočný. Ukázala, že olympijské zlato nie je len tak vybojovať, odstupom času opäť potvrdila, že patrí do svetovej špičky."

"Mnohí o tom pochybovali, no ona bežala výborne, znovu zo všetkých najrýchlejšie, strieľala v pohode, len s dvoma chybami. Uvidíme, čo všetko z toho v ďalšom priebehu sezóny vznikne, netreba predbiehať, no určite nás to veľmi povzbudí a poženie ďalej vpred."

 

Druhá v cieli: Paulína Filaková:

 

"Ak nepoľavím, tak sa dočkám aj triumfu, no teraz je dôležité, že mám za sebou taký začiatok zimy, o akom som nesnívala. Budem mať určite krásne radostné Vianoce."

"Veľmi, naozaj veľmi som chcela v posledných pretekoch roka dosiahnuť opäť niečo krásne a teší ma, že som formu predala takýmto spôsobom. Je to špeciálne, keď ste na stupni v úžasnej atmosfére, aká sa tu na štadióne vytvorila, nedá sa to ani opísať, určite ma aj diváci vyburcovali k výkonu."