Plán na Advent a Vianoce 2020 vo farnosti Rudinská

1. Roráty 2020 - ranné sv. omše v Rudinskej o 6,30 hod. na tému "Zázrak nad zázrakmi". Príď aj Ty, zavolaj aj kamarátov a kamarátky, budú to zaujímavé stretnutia v advente. Budeme hlbšie spoznávať svätú omšu a učiť sa čerpať silu z veľkého Boha v malej Eucharistii.

2. Koledovanie. Koledovanie bude prebiehať na základe zoznamu prihlásených rodín. Prihlásiť sa môžete už v Prvú adventnú nedeľu v kostole. Vzadu na stolíku je všetko potrebné. Je možné prihlásiť sa do 4. adventnej nedele.

3. Koledovanie. Deti, ktoré chcú koledovať, nech sa prihlásia u p. Marianky Leškovej. Budú vytvorené 4 skupinky po 6 osôb. Prosím, prihláste sa čím skôr, aby sme vedeli s kým môžeme počítať.

4. Kto dá prístrešie Svätej rodine? Nezabudnime na deviatnik „Kto dá prístrešie Svätej rodine?“ Začína večer 15. decembra. V tomto roku sa ako rodiny nenavštevujeme, ale doma sa modlí každá rodina samostatne.

5. Vianočná sv. spoveď: Pozývam vás na svätú spoveď počas celého mesiaca. Vždy cca 30 minút pred večernou svätou omšou spovedám.

6. Koledovanie Dobrá novina: bude vo štvrtok na sviatok sv. Štefana 26. decembra popoludní.

KOLEDOVANIE DOBREJ NOVINY V NAŠEJ FARNOSTI

Koledovanie bude prebiehať na základe zoznamu prihlásených rodín. Prihlásiť sa môžete už od Prvej adventnej nedele v kostole vzadu na stolíku.

Je možné prihlásiť sa do 4. adventnej nedele.

Koledníci navštívia rodiny  26.12. 2020

Ako bude prebiehať tento rok koledovanie?

• Koleduje sa v exteriéri

(pred vchodom, pod oknami), do domácnosti sa nevstupuje.

• V bytových domoch sa koleduje iba na chodbe príp. na schodoch

(min. 2 m od vchodových dverí rodiny)

• Vytvárame malé skupinky do 6 osôb

(1 sprevádzajúca osoba a 5 koledníkov).

• Koledníci i rodiny musia mať na sebe ochranné rúška.

• Skrátiť kolednícky program

• Koledníci nebudú prijímať od rodín žiadne občerstvenie. Deti môžete odmeniť nejakou sladkou drobnosťou namiesto občerstvenia.

Prosím, deti ktoré chcú  koledovať, aby sa prihlásili u p. Marianky Leškovej.

Budú vytvorené 4 skupinky po 6 osôb.

Prosím prihláste sa čím skôr, aby sme vedeli s kým môžeme počítať. Ďakujem.