Benedikt XVI. - dnes by oslávil narodeniny

Benedikt XVI. sa narodil 16. apríla 1927

"Ak Boh nie je v Tvojom živote, nič iné nebude fungovať. Je to ako keby ste zle zapli prvé tlačidlo: potom sú všetky ostatné nesprávne a musíte začať odznova." Benedikt XVI.

Fatimská slávnosť v apríli 2024

(Z prezentácie sestričky Aleny)

Na Fatimskú slávnosť opäť prišli nielen naši farníci, ale aj pútnici. Začínali sme spevom Nelky a Veroniky. Tieto dve sestry – Púchovčanky - ponúkli znovu zo svojich darov... Pridali sa aj mladí z nášho domáceho spevokolu i dospelé ženy, ktoré nás sprevádzajú Fatimskými slávnosťami. Už v minulosti mali pútnici prosbu, aby pán dekan opäť vysvetlil Zázračnú medailu. A vyšlo to veľmi zaujímavo: Pán dekan bol vo februári v Paríži práve na Rue du Bac. A kúsok odtiaľ je miesto – kláštor bratov Vincentínov, kde je pochovaný svätý Vincent. Tam bol pán dekan prosiť svätého Vincenta o pomoc, lebo práve zajtra – 13. apríla začínajú v našej farnosti Ľudové misie, ktoré vedú bratia Vincentíni.... Na Rue du Bac v Paríži sa udialo niečo vznešené.  Katarína Labouré počula Máriin hlas:

"Daj zhotoviť medailu podľa tohto vzoru. Osoby, ktoré ju budú nosiť s dôverou, dostanú veľké milosti." (27. 11. 1830)

Panna Mária sama navrhla medailu Nepoškvrneného Počatia – ľudovo nazývanú Zázračná medaila. Niet divu, veď tí, ktorí ju nosili a modlili sa o Máriino orodovanie a pomoc, získali veľké množstvo výnimočných milostí.

Klikni nižšie na obrázok, môžeš na Rue du Bac

navštíviť Kaplnku Panny Márie Zázračnej medaily:

Čítať ďalej: Fatimská slávnosť v apríli 2024

Páter Pavol Noga, CM nás pozval na misie

Páter Pavol Noga, CM, misionár svätého Vincenta, navštívil v Nedeľu Božieho milosrdenstva našu farnosť. Prišiel, aby predniesol predmisijnú kázeň na tému: Podmienky dobrých misií. Zdôraznil, že sa pripravujeme na veľkú udalosť v našej farnosti – pripravujeme sa na Ľudové misie. Začal aktualitou – zvolením prezidenta republiky. Keďže misionári sv. Vincenta navštevujú väznicu v Banskej Bystrici, povedal, že s voľbou nového prezidenta je aktuálna amnestia. Skutočne Pán Boh chce udeliť aj Rudinskej veľkú amnestiu. Chce sa stretnúť s každým farníkom. Ak majú misie priniesť úžitok je potrebné:

1. Vypočuť misionárov – teda treba prísť na program. Vypočuť si čo najviac príhovorov.

2. Modlitba – už sme sa modlitbami pripravovali na misie. Dlho sa modlíme vo farnosti za požehnaný čas misií. Stále platí: Proste a dostanete.

3. Sústredenie – Boh šepká – hovoril páter Pavol. Sústreďme sa na Pána. My kňazi chodíme na duchovné cvičenia do ticha. Vy veriaci vo farnosti máte ponuku misií, aby ste si urobili duchovné cvičenia tu počas misií...

4. Apoštolát – reklama. Urobme reklamu Pánovi. Pozvite na misie tých, ktorí váhajú

Centrálna myšlienka misií je spása duší. Vráťme sa k Pánovi, On nám podáva ruku.....

Ako prebiehajú misie?

Nedeľa - 21. apríla 2024

Nedeľnú sv. omšu o 8,00 hod. slúžil páter Ján. Hovoril o kríži Ježiša Krista. Povzbudzoval, aby naše misie neskončili dnešnou nedeľou. Rovnako páter Pavol pri veľkej sv. omši poukazoval na silu Kristovho kríža. Na konci svätej omše, ktorú celebrovali pátri Pavol a Ján i náš pán dekan Jozef, sme ústami pána dekan i jednej rodiny poďakovali kňazom i rehoľným sestrám za všetko, čo nám počas týždňa misií dali a vyprosili. Za všetky dary neba. Potom pátri vyhodnotili aj súťaž detí.

Popoludní bola vo farskom kostole záverečná pobožnosť, pri ktorej sme sa pred vystavenou Oltárnou sviatosťou poďakovali za všetky milosti, ktoré sme počas dní misií dostali. Zverili sme sa ako farnosť pod ochranu Panny Márie a zaspievali sme chválospev Te Deum.

Pátri misionári odovzdali farnosť opäť miestnemu kňazovi. Odovzdali mu symbolicky kľúč od farnosti a štólu, ktorú na začiatku misií pán dekan odovzdal misionárom, aby odomykali nielen dvere kostola, fary a Pastoračného centra, ale predovšetkým dvere našich sŕdc.

Páter Pavol pripomenul, že po roku sa misionári vracajú do farnosti a ponúkajú obnovu misií.

Páni organisti nám zaspievali, my sme sa pripojili a vyšli sme pred kostol. Tam nasledovalo požehnanie obnoveného misijného kríža, ktorý stojí na svojom pôvodnom mieste. Páter Pavol požehnal kríž i pamiatkové krížiky, ktoré misionári priniesli pre Boží ľud. Veriaci ľudia si uctili kríž pokľaknutím a pobozkaním, pritom bolo možné získať úplné odpustky.

Pri tomto misijnom kríži bude možné získať úplné odpustky v tieto dni počas roka: vo výročný deň požehnania – 21. apríla,  na sviatok Nájdenia svätého kríža – 3. mája a na sviatok Povýšenia svätého kríža – 14. septembra. V ostatné dni možno získať čiastočné odpustky.

Čítať ďalej: Ako prebiehajú misie?