Rok rodiny - druhá videokatechéza

2. Raz mesačne ponúka prof. František Trstenský manželom a rodinám videokatechézu, v ktorej približuje dolkument pápeža Františka Amoris laetitita – Radosť lásky. Svätý Otec si výslovne žiada, aby päť rokov po zverejnení sme tento dokument opäť vzali do ruky, starostlivo ho čítali a uvažovali o ňom. Tu je možné čítať slovenský textPonúkam Vám druhú VIDEOKATECHÉZU, v ktorej pán profesor hovorí o niektorých bolestných skutočnostiach a ohrozeniach, ktorým v súčasnosti čelia manželstvá a rodiny. Ponúknite videokatechézu aj ostatným, najmä manželom a rodinám.

1. Na slávnosť sv. Jozefa 19. marca 2021 začal v Katolíckej cirkvi popri Roku sv. Jozefa ešte nový Osobitný rok rodiny. Potrvá do júna 2022, keď sa bude konať Svetové stretnutie rodín v Ríme. Rok rodiny nesie podnázov „Amoris laetitia“, čo v preklade znamená „Radosť lásky.“ Je to názov dokumentu (posynodálnej apoštolskej exhortácie), ktorý vydal pápež František presne pred piatimi rokmi. Svätý Otec si výslovne žiada, aby päť rokov po zverejnení sme tento dokument opäť vzali do ruky, starostlivo ho čítali a uvažovali o ňom. Tu je možné čítať slovenský text.  Keďže má 9 kapitol, pán profesor F. Trstenský raz mesačne sa bude venovať jednej kapitole. Ponúkam Vám jeho prvú VIDEOKATECHÉZU. Ponúknite ju aj ostatným, najmä manželom a rodinám.

Rada KBS pre rodinu zverejnila v spolupráci s TV LUX prvé video katechézy k Roku rodiny Amoris laetitia. Sprevádza v nich pápež František.

Prostredníctvom programu 10 videí o kapitolách apoštolskej exhortácie Amoris laetitia, nás Svätý Otec spolu s niektorými rodinami pozýva kráčať spolu a znovuobjaviť rodinu ako dar napriek všetkým problémom, prekážkam a výzvam, ktorým musí dnes čeliť, avizuje Rada KBS pre rodinu.

Ku každému videu je pripravený sprievodný manuál obsahujúci 4 katechézy, ktoré bude Rada KBS pre rodinu zverejňovať v týždenných intervaloch. Na stránke rodina.kbs.sk je možné nájsť prvé dve katechézy. Materiál sa tak môže stať pastoračnou príručkou pre duchovnú obnovu rodín/spoločenstiev a farností.

Rok rodiny – Kráčať spolu

K videu:

Spojenectvo medzi rodinami.

Rozpoznať dary manželstva a rodiny.