Vysielacia svätá omša koledníkov Žilinskej diecézy

V sobotu 16. decembra 2023 prišlo do Rudinskej z viacerých kútov Žilinskej diecézy veľa malých i väčších koledníkov. Prišiel aj otec biskup Tomáš Galis, aby pre všetkých odslúžil svätú omšu a vyslal koledníkov do celej svojej diecézy. V homílii ich povzbudil, aby aj oni boli svetlom, aby Božie svetlo priniesli do všetkých domovov, kde prídu. Koledníci Dobrej noviny z Rudinskej s našou "šéfkou" Mariankou sa tiež pripravili a pripravili pre svojich hostí zaujímavý deň. Spevokol nám zaspieval krásne piesne. Koledníci z Bolešova, ktorí koledovali v kostole, sa obliekli v Pastoračnom centre do krojov a v závere svätej okmše nám povedali svoje vinše. Presunuli sme sa do Kultúrneho domu, tam bol program: kvíz o Južnom Sudáne, koncert skupiny Dizraeli, súťaž o nakrajšiu hviezdu Dobrej noviny. Pochutili sme si na tom, čo pripravili naše gazdinky i pani starostka so svojimi pomocníkmi. Rozbehli sme sa do svojich farností, aby sme všetkým ľuďom dobrej vôle mohli zaniesť Dobrú novinu o našom novonarodenom Kráľovi: Budem svetlom pre druhých aj ja, buď svetlom pre druhých aj Ty.

viac foto, aj video z koledovania v kostole

nájdeš na Facebooku farnosti Rudinská

Aj tento rok vám naši koledníci zakoledujú na sviatok sv. Štefana 26. 12. 2023. Opäť prídu až k vám DOMOV. Tí, ktorí chcete prijať koledníkov, prosím, aby ste si vyplnili malú prihlášku vzadu na stolíku a vhodili ju do označenej krabičky Dobrej noviny. Prihlásiť sa môžete od budúcej (1. adventnej) nedele a počas celého adventu.

Téma 29. ročníka Dobrej noviny: Staň sa svetlom aj Ty!

Viac v pozvánke tu:

Tohtoročná vysielacia sv. omša, pre koledníkov celej Žilinskej diecézy, bude tu u nás - v našom Farskom kostole Panny Márie Fatimskej dňa 16. 12. 2023 (sobota) o 10,30 hod. Otec biskup Mons. Tomáš Galis odslúži sv. omšu a dá požehnanie koledníkom. Počítame s väčším počtom ľudí, preto prosíme, aby sa z našej farnosti zúčastnili tejto sv. omše len organizátori a koledníci našej farnosti.

Taktiež by sme vás chceli poprosiť o pomoc pri organizácií. Prosíme najmä dobrovoľných hasičov, aby nám pomohli s organizáciou dopravy a vás milé mamičky, pekárky 😊 o niečo pod zub pre koledníkov. Program po sv. omši bude pokračovať v Kultúrnom dome, kde by sme našich hostí chceli pohostiť. Kto môžete, zapíšte sa do zoznamu v sakristii.  Ďakujeme........ za vašu pomoc.