Milión detí sa modlí ruženec

Október je mesiacom modlitby posvätného  ruženca a zároveň dnešný deň je výnimočný tým, že práve v túto hodinu sa deti po celom svete spoja a pokľaknú k spoločnej modlitbe. Vďaka ružencu si už nejeden človek vyprosil mnohé milosti, o čo viac môžu vyprosiť čisté detské srdcia. Aj my sme sa tu dnes zišli, aby sme sa pripojili k tomuto úmyslu a spoločne sa modlili za pokoj a mier vo svete.

A takto sme sa zasvätili, my deti, Panne Márii:

Zasvätenie detí Panne Márii

Mária, Matka moja,

plný radosti prichádzam dnes k tebe,

aby som ti celkom daroval svoje srdce.

Darujem ti aj všetko, čo mám a čo robím,

celý svoj život.

K tebe chcem priviesť všetkých,

ktorých nosím vo svojom srdci:

rodičov, súrodencov, priateľov,

ale aj tých, čo mi ublížili.

Buď ty našou Matkou,

požehnaj nás a ochraňuj nás.

Chcem ťa milovať,

ako dieťa miluje svoju matku,

a verne sa modliť.

Každý deň chcem myslieť na to,

že ti patrím.

Matka, tvoj som teraz i naveky.

Skrze teba a s tebou chcem navždy

celkom patriť Ježišovi. Amen.

--------

Medzinárodná pápežská nadácia ACN – Pomoc trpiacej Cirkvi opäť pozýva farnosti, školy, škôlky a rodiny, aby sa zapojili do každoročnej modlitbovej iniciatívy „Milión detí sa modlí ruženec“, ktorá sa uskutoční 18. októbra. Kardinál Mauro Piacenza, prezident nadácie ACN upresňuje, že cieľom tejto modlitby je vyprosovať pokoj a jednotu na celom svete. Zapojí sa aj naša Základná škola. Ďakujeme p. riaditeľke, ktorá to umožnila. Spoločná modlitba bude v utorok v kostole v požadovanú hodinu: o 9,00 hod. dopoludnia. Pozývame aj vás, ktorí môžete prísť.