Svätyne Božieho milosrdenstva

Sväté omše budú v Krakove, v Košiciach i v Smižanoch, kde sú Diecézne svätyne Božieho milosrdenstva

Ponúkam vám informácie o svätých omšiach celebrovaných na Sviatok Božieho milosrdenstva v Sanktuáriu Božieho milosrdenstva v Krakove, ktoré môžete sledovať on-line na webstránke https://www.milosrdenstvo.sk/, ako aj o svätých omšiach z Diecéznej svätyne Božieho milosrdenstva v Košiciach-KVP, ktoré je možné sledovať vďaka TV LUX a na YouTube kanáli farnosti KVP.

Krakov
- 6:00, 8:00 (biskup Damián Muskus), 10:00 (arcibiskup Marek Jendraszewský), 12:30 (biskup Roman Pindel, 16:00 (kardinál Stanislaw Dziwisz), 18.00 (biskup Robert Chraszcz) z baziliky.
- 7:00 (biskup Ján Zajac), 19:00 z kláštornej kaplnky. Slovenská svätá omša o 11:00 v tento deň nebude.

Rudinská

10,00 hod. Slávnostná svätá omša: YouTube kanál Farnosti Rudinská    Máriina Hyacinta

Facebook Farnosti Rudinská

15,00 hod. Korunka Božieho milosrdenstva

YouTube kanál Farnosti Rudinská    Máriina Hyacinta

Facebook Farnosti Rudinská

Košice (KVP)
- 10:00 (košický arcibiskup metropolita Mons. Bernard Bober / na YouTube kanáli)
- 15:00 Modlitba v Hodine milosrdenstva (na TV LUX)
- 18:30 (Štefan Novotný / na TV LUX)

Oslava sviatku Božieho milosrdenstva v Smižanoch

Sviatok Božieho Milosrdenstva oslávia v online podobe aj v Svätyni Božieho Milosrdenstva v Smižanoch. Program bude prebiehať od soboty 10. apríla vígíliou sviatku a nedeľným celodňovým programom, ktorý je možné sledovať na YouTube kanáli (kliknite), informovala Barbora Jarinová. Vystúpia v ňom viacerí biskupi. O sviatku bude hovoriť napríklad vladyka Cyril Vasiľ, administrátor Košickej eparchie. Slávnostnú svätú omšu bude sláviť diecézny administrátor Spišskej diecézy Mons. Ján Kuboš. O hodine milosrdenstva bude hovoriť rožňavský biskup Mons. Stanislav Stolárik.

Program:
Sobota 10. apríla 2021 (Vigília pred Sviatkom Božieho milosrdenstva / YouTube kanál svätyne)
- 20:00 Svätá omša (kazateľ František Trstenský)
- Tichá modlitba, pri eucharistickej adorácii, spev, zamyslenia
- 23:00 Záver

Nedeľa 11. apríla 2021 (Sviatok Božieho milosrdenstva /YouTube kanál svätyne)
- 8:30 Príhovor rektora svätyne P. Peter Klubert SAC
- 8:40 Prednáška:  Sviatok Božieho milosrdenstva: Vladyka Cyril Vasiľ (administrátor Košickej eparchie)
- 9:15 Pozdravy pallottinskych predstavených od sv. Vincenta Pallottiho v Ríme, - P. Jacob Nampudakam SAC, P. Jozef Lasak  SAC
- 9:30 Prednáška Korunka Božieho milosrdenstva Sr. Jana Mária Krnáčová KMBM
- 10:00 Modlitba Korunky Božieho milosrdenstva zo svätyne: P. Adam Walczuk SAC
- 10:30 Slávnostná svätá omša zo svätyne (hlavný celebrant - diecézny administrátor Spišskej diecézy Mons. Ján Kuboš (v priamom prenose Rádia LUMEN)
Príhovory po svätej omši sestry pallotínky, Združenie katolíckeho apoštolátu na Slovensku, pastorácia povolaní
- 12:00 Záver dopoludnajšieho bloku

- 12:00 - 13:30 Obedňajšia prestávka

- 13:30 Príhovor rektora svätyne P. Peter Klubert SAC
- 14:15 Prednáška: Hodina milosrdenstva: Mons. Stanislav Stolárik (rožňavský biskup)
- 15:00 Krížová cesta o Božom milosrdenstve zo svätyne: P. Artur Cierlicki SAC
- 16:15 Prednáška Apoštolát milosrdenstva: P. Slavomír Peklanský SAC
- 16:45 Prednáška - Záznam z príležitosti 40. výročia Pápežskej encykliky: Dives in misericordia: Mons. Henryk Ciereszko.
- 18:00 Predpokladaný záver vysielania