List pre Mamu - pozvánka nielen pre deti

„List pre M.“ Chceme ho písať spolu s deťmi počas októbrového mesiaca. Modlíme sa spoločne každý deň vytrvalo modlitbu svätého ruženca a potom zostaňme aj na svätej omši aj v pracovný deň. Napriek tomu, že tradičné listy sú postupne nahrádzané inými prostriedkami komunikácie a prenosu informácií, počas tohtoročného októbrového ruženca budeme chcieť spolu s deťmi vytvoriť špeciálny list adresovaný Božej Matke. V piatok 1. októbra dostane každé dieťa zaujímavý plagát. Každý nasledujúci deň prinesie farebné pokračovanie obsahu tohto listu, ktorý sa na konci stane modlitbou. Bude možné poslať ho našej Mame, ktorá je v Nebi. A takýto list je možné posielať Mame nielen v októbri...

1. Každý deň v októbri sa modlíme svätý ruženec. Pozývam vás modliť sa sv. ruženec. Pozývam celú farnosť, aby sme si našli čas a modlili sa spolu svätý ruženec. Pozývam rodičov, mladých, deti, starkých, aby sme sa prišli spolu modliť. Každý deň sa modlíme ½ hod. pred sv. omšou. Mamy a (alebo) otcovia! Dajte si predsavzatie: budem sa celý október s mojimi deťmi modliť svätý ruženec.

2. Tento rok sa budeme v októbri modliť svätý ruženec za duchovnú obnovu našej farnosti. Modlitba sv. ruženca ma nesmiernu silu. Pred mesiacom sme si vybrali nejaké predsavzatia. Pridajme k tomu v októbri poctivú modlitbu svätého ruženca. Naši poľskí priatelia z redakcie Malego Gošča pripravili na október list pre Pannu Máriu. Kto sa utieka pod jej ochranu, vždy je vyslyšaný. V piatok deti dostanú zaujímavý list, kde si budeme naliepať slová adresované Panne Márii, lebo jej budeme písať list. Menej hrešme jazykom, viac sa modlime!

3. Aká je hodnota ruženca? Páter Amorth, exorcista, hovorieval: pre diabla nie je nič horšie ako ruženec. Túto modlitbu absolútne neznáša. K mnohým oslobodeniam došlo, keď sa ľudia veľa posadnutého modlili ruženec! Raz mi počas exorcizmu satan povedal: "Nenávidím ich!" Čo? - pýtal som sa. "Tie zrnka! Hnusia sa mi! Neznášam ich! Aj všetkých tých, čo sa ho modlia. Nech ma nechajú tak." Je to modlitba proti nemu. Je tak proti nemu, že ho neznáša, že ho nemôže počuť.

Moja prosba na Vás:

každý deň celý mesiac sa pomodlím jeden desiatok za moju rodinu a našu farnosť.

Deti a tí, ktorí sa nemodlia ruženec: každý deň sa pomodlím jedno Zdravas Mária za moju rodinu a našu farnosť.